Bez modemu ani rusz

Stałym elementem wkomponowanym w takie urządzenie jak na przykład komputer, jest modem. Służy on do łączenia ze sobą różnych sprzętów, nawet, jeśli dzieli je duża odległość. Jest to możliwe dzięki zamianie danych cyfrowych na analogowe sygnały elektroniczne i odwrotnie. W ten sposób można przesyłać z wykorzystaniem linii telefonicznej, a także fal radiowych i łącz telewizji kablowych, pożądane elementy. Współczesna technika wykorzystuje to rozwiązanie stwarzając nowe możliwości kontaktu. Modem jest to dzieło, które wytworzyła elektronika i to w wielu postaciach. Jedną z nich jest modem zewnętrzny, innymi słowy stanowiący oddzielny element a nie cześć określonej całości. Jeśli opowiadamy o nim na przykładzie komputera, to będzie on z nim połączony, jako element zewnętrzny, a niewbudowany wewnątrz. Do tego jest potrzebny odpowiedni łącznik w postaci przewodu. Inna opcją jest wbudowanie modemu wewnątrz, wówczas korzysta on częściowo z procesora komputera. Ponadto może on być określany ze względu na rodzaj zastosowania, czyli będzie to modem kablowy, radiowy lub telefoniczny. Jednak bez względu na to jak go określimy i zaklasyfikujemy, jest on niezbędnym elementem w wielu współczesnych urządzeniach.

Comments are closed.

Advertisement
Recent Posts
 • Najlepsze kosmetyki dla Twojej skóry

  Najlepsze kosmetyki dla Twojej skóry

  Kosmetyki na bazie mleka klaczy oddziaływują na skórę człowieka w sposób rewelacyjny. Krem na bazie mleka klaczy odżywia oraz regeneruje skórę twarzy. Po zastosowaniu kremu twarz wygląda promiennie, jest świetlista i znacznie młodsza, niż przed zastosowaniem. Resztę ciała możemy śmiało pokryć balsamem z mlekiem klaczy, który działa …Read More »
 • Armatura łazienkowa i ceramika sanitarna – Plus Outlet

  Armatura łazienkowa i ceramika sanitarna – Plus Outlet

  Remont łazienki bądź urządzanie jej pierwszy raz w nowym domu to nie lada wyzwanie. Potrzeba idealnej ceramiki łazienkowej, świetnych akcesoriów, wysokiej jakości płytek ceramicznych oraz chemii budowlanej, która pozwoli to wszystko scalić w jedno. Nie są to proste wybory, ba! Urządzanie łazienki, by cieszyła oko, była funkcjonalna, …Read More »
 • Zapewnij bezpieczeństwo i wydajność systemu SAP

  Zapewnij bezpieczeństwo i wydajność systemu SAP

  Jednym z ważniejszych elementów funkcjonowania przedsiębiorstwa, jest monitorowanie systemów SAP. Jest to konieczne, celem nadzorowania prawidłowego działania oprogramowania, a co za tym idzie – firmy. Nadzór ten można prowadzić zarówno w wewnętrznych działach IT firmy, jak i skorzystać z pomocy firmy zewnętrznej. Drugie rozwiązanie niesie ze sobą …Read More »
Kalendarz
June 2013
M T W T F S S
« May   Jul »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930