Bez modemu ani rusz

Stałym elementem wkomponowanym w takie urządzenie jak na przykład komputer, jest modem. Służy on do łączenia ze sobą różnych sprzętów, nawet, jeśli dzieli je duża odległość. Jest to możliwe dzięki zamianie danych cyfrowych na analogowe sygnały elektroniczne i odwrotnie. W ten sposób można przesyłać z wykorzystaniem linii telefonicznej, a także fal radiowych i łącz telewizji kablowych, pożądane elementy. Współczesna technika wykorzystuje to rozwiązanie stwarzając nowe możliwości kontaktu. Modem jest to dzieło, które wytworzyła elektronika i to w wielu postaciach. Jedną z nich jest modem zewnętrzny, innymi słowy stanowiący oddzielny element a nie cześć określonej całości. Jeśli opowiadamy o nim na przykładzie komputera, to będzie on z nim połączony, jako element zewnętrzny, a niewbudowany wewnątrz. Do tego jest potrzebny odpowiedni łącznik w postaci przewodu. Inna opcją jest wbudowanie modemu wewnątrz, wówczas korzysta on częściowo z procesora komputera. Ponadto może on być określany ze względu na rodzaj zastosowania, czyli będzie to modem kablowy, radiowy lub telefoniczny. Jednak bez względu na to jak go określimy i zaklasyfikujemy, jest on niezbędnym elementem w wielu współczesnych urządzeniach.

Comments are closed.

Advertisement
Recent Posts
 • Wybór ceramiki a komfort korzystania z łazienki

  Wybór ceramiki a komfort korzystania z łazienki

  Wiosna to czas remontów. Jedni ograniczają się do odświeżenia koloru ścian w domu czy mieszkaniu, inni na ten właśnie czas planują większe zmiany jak na przykład remont łazienki.Read More »
 • Nowości w armaturze ceramicznej

  Nowości w armaturze ceramicznej

  Chcesz kupić armaturę łazienkową, ale nie wiesz, gdzie się udać? Przerażają Cię ceny? Sprawdź ofertę PlusOutlet, gdzie możesz znaleźć wiele ceramiki łazienkowej w dobrych, niskich cenach. Możesz zrobić zakupy zarówno przez Internet, jak i w sklepie stacjonarnym. Tak fachowy doradca podpowie Ci, jak wykorzystać Twoją łazienkę i …Read More »
 • Nowoczesność w Poznaniu: płytki hiszpańskie

  Nowoczesność w Poznaniu: płytki hiszpańskie

  Ostatnimi czasy w wykroczeniach króluje powiew nowoczesności. Heksagonalne płytki, mieszanie kolekcji, dodatkowe zdobienia to tylko kilka z wielu rozwiązań tłumnie wykonywanych w naszych wnętrzach. Płytki hiszpańskie idealnie wpasowały się w ten trend, jako te niezwykle barwne i z dużą ilością zdobień. Oczywiście klasyczne wzory również są na …Read More »
Kalendarz
June 2013
M T W T F S S
« May   Jul »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930