Mała radiostacja

Pomniejszanie wykorzystywanych, na co dzień sprzętów, jest osiągnięciem, które nam oferuje współczesna technika lub elektronika, w zależności, o jakim konkretnie urządzeniu mowa. Radiostacja, kojarzy nam się ze sporym elementem, ale kiedy weźmiemy do ręki radiotelefon, to mamy do dyspozycji, taką niewielką radiostację. Możemy nadawać i odbierać, ale tylko w niezbyt dużej odległości. W zasadzie takie urządzenie poniekąd pełni funkcję mobilnego telefonu. Skojarzenie z telefonem komórkowym jest tutaj jak najbardziej oczywiste i słuszne, gdyż radiotelefon to większy i trochę mniej zaawansowany technologicznie brat telefonu komórkowego. Główna różnica polega na tym, że telefon komórkowy pracuje w oparciu tylko i wyłącznie o stacje bazowe, natomiast radiotelefony komunikują się ze sobą bezpośrednio. To z kolei wpływa na zasięg. Jednak dużym plusem radiotelefonu jest niesamowita niezależność. Absolutnie nie trzeba tutaj żadnej infrastruktury do komunikacji, a jak wiadomo, pochłania ona znaczne koszty, tylko ten mały zasięg. Ponadto może on stanowić alternatywę dla telefonii komórkowej w razie problemów z zasięgiem lub trwałego albo chwilowego uszkodzenia infrastruktury.

Comments are closed.

Advertisement
Recent Posts
 • Wybór ceramiki a komfort korzystania z łazienki

  Wybór ceramiki a komfort korzystania z łazienki

  Wiosna to czas remontów. Jedni ograniczają się do odświeżenia koloru ścian w domu czy mieszkaniu, inni na ten właśnie czas planują większe zmiany jak na przykład remont łazienki.Read More »
 • Nowości w armaturze ceramicznej

  Nowości w armaturze ceramicznej

  Chcesz kupić armaturę łazienkową, ale nie wiesz, gdzie się udać? Przerażają Cię ceny? Sprawdź ofertę PlusOutlet, gdzie możesz znaleźć wiele ceramiki łazienkowej w dobrych, niskich cenach. Możesz zrobić zakupy zarówno przez Internet, jak i w sklepie stacjonarnym. Tak fachowy doradca podpowie Ci, jak wykorzystać Twoją łazienkę i …Read More »
 • Nowoczesność w Poznaniu: płytki hiszpańskie

  Nowoczesność w Poznaniu: płytki hiszpańskie

  Ostatnimi czasy w wykroczeniach króluje powiew nowoczesności. Heksagonalne płytki, mieszanie kolekcji, dodatkowe zdobienia to tylko kilka z wielu rozwiązań tłumnie wykonywanych w naszych wnętrzach. Płytki hiszpańskie idealnie wpasowały się w ten trend, jako te niezwykle barwne i z dużą ilością zdobień. Oczywiście klasyczne wzory również są na …Read More »
Kalendarz
June 2013
M T W T F S S
« May   Jul »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930