Mała radiostacja

Pomniejszanie wykorzystywanych, na co dzień sprzętów, jest osiągnięciem, które nam oferuje współczesna technika lub elektronika, w zależności, o jakim konkretnie urządzeniu mowa. Radiostacja, kojarzy nam się ze sporym elementem, ale kiedy weźmiemy do ręki radiotelefon, to mamy do dyspozycji, taką niewielką radiostację. Możemy nadawać i odbierać, ale tylko w niezbyt dużej odległości. W zasadzie takie urządzenie poniekąd pełni funkcję mobilnego telefonu. Skojarzenie z telefonem komórkowym jest tutaj jak najbardziej oczywiste i słuszne, gdyż radiotelefon to większy i trochę mniej zaawansowany technologicznie brat telefonu komórkowego. Główna różnica polega na tym, że telefon komórkowy pracuje w oparciu tylko i wyłącznie o stacje bazowe, natomiast radiotelefony komunikują się ze sobą bezpośrednio. To z kolei wpływa na zasięg. Jednak dużym plusem radiotelefonu jest niesamowita niezależność. Absolutnie nie trzeba tutaj żadnej infrastruktury do komunikacji, a jak wiadomo, pochłania ona znaczne koszty, tylko ten mały zasięg. Ponadto może on stanowić alternatywę dla telefonii komórkowej w razie problemów z zasięgiem lub trwałego albo chwilowego uszkodzenia infrastruktury.

Comments are closed.

Advertisement
Recent Posts
 • Najlepsze kosmetyki dla Twojej skóry

  Najlepsze kosmetyki dla Twojej skóry

  Kosmetyki na bazie mleka klaczy oddziaływują na skórę człowieka w sposób rewelacyjny. Krem na bazie mleka klaczy odżywia oraz regeneruje skórę twarzy. Po zastosowaniu kremu twarz wygląda promiennie, jest świetlista i znacznie młodsza, niż przed zastosowaniem. Resztę ciała możemy śmiało pokryć balsamem z mlekiem klaczy, który działa …Read More »
 • Armatura łazienkowa i ceramika sanitarna – Plus Outlet

  Armatura łazienkowa i ceramika sanitarna – Plus Outlet

  Remont łazienki bądź urządzanie jej pierwszy raz w nowym domu to nie lada wyzwanie. Potrzeba idealnej ceramiki łazienkowej, świetnych akcesoriów, wysokiej jakości płytek ceramicznych oraz chemii budowlanej, która pozwoli to wszystko scalić w jedno. Nie są to proste wybory, ba! Urządzanie łazienki, by cieszyła oko, była funkcjonalna, …Read More »
 • Zapewnij bezpieczeństwo i wydajność systemu SAP

  Zapewnij bezpieczeństwo i wydajność systemu SAP

  Jednym z ważniejszych elementów funkcjonowania przedsiębiorstwa, jest monitorowanie systemów SAP. Jest to konieczne, celem nadzorowania prawidłowego działania oprogramowania, a co za tym idzie – firmy. Nadzór ten można prowadzić zarówno w wewnętrznych działach IT firmy, jak i skorzystać z pomocy firmy zewnętrznej. Drugie rozwiązanie niesie ze sobą …Read More »
Kalendarz
June 2013
M T W T F S S
« May   Jul »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930