Oko zamiast pilota

wielu osobom zdawało się dawniej, że po rewolucji przełaczania za pomoca głosu róznych rzeczy twory to już szczyt osiągnięć technologii w tej dziedzinie. Dziś widać, że jednak się mylili. Firma Fujitsu przymierza się do tego żeby wyeliminować tradycyjny pilot i zastąpić go ludzkim wzrokiem będzie to technologia śledzenia wzroku użytkownika, którą znamy z aparatów fotograficznych.firma ma zamiar zainstalować w monitorach komputerów kameryi diody, na podczerwień, które zostaną wbudowane, a także odpowiednie oprogramowanie miałyby śledzić ruch oczu, i pozwalały, na przewijanie okna przeglądarki internetowej bez potrzeby dotykania pilota czy myszki. Miało by to wyglądać tak spoglądamy w danym kierunku znajdziemy się wtedy na następnej zakładce lub w kolejnym akapicie. WSystem juz został zaprezentowany na słynnych targach CEATEC 2012 w Japonii. Konstruktorzy zapewniają, że z biegiem czasu ta technologia będzie działać doskonale. Jednak czy to naprawdeę dobre rozwiązanie kierowanie komputerem za pomocą wzroku okaże się w przyszłości.

Comments are closed.

Advertisement
Recent Posts
 • Najlepsze kosmetyki dla Twojej skóry

  Najlepsze kosmetyki dla Twojej skóry

  Kosmetyki na bazie mleka klaczy oddziaływują na skórę człowieka w sposób rewelacyjny. Krem na bazie mleka klaczy odżywia oraz regeneruje skórę twarzy. Po zastosowaniu kremu twarz wygląda promiennie, jest świetlista i znacznie młodsza, niż przed zastosowaniem. Resztę ciała możemy śmiało pokryć balsamem z mlekiem klaczy, który działa …Read More »
 • Armatura łazienkowa i ceramika sanitarna – Plus Outlet

  Armatura łazienkowa i ceramika sanitarna – Plus Outlet

  Remont łazienki bądź urządzanie jej pierwszy raz w nowym domu to nie lada wyzwanie. Potrzeba idealnej ceramiki łazienkowej, świetnych akcesoriów, wysokiej jakości płytek ceramicznych oraz chemii budowlanej, która pozwoli to wszystko scalić w jedno. Nie są to proste wybory, ba! Urządzanie łazienki, by cieszyła oko, była funkcjonalna, …Read More »
 • Zapewnij bezpieczeństwo i wydajność systemu SAP

  Zapewnij bezpieczeństwo i wydajność systemu SAP

  Jednym z ważniejszych elementów funkcjonowania przedsiębiorstwa, jest monitorowanie systemów SAP. Jest to konieczne, celem nadzorowania prawidłowego działania oprogramowania, a co za tym idzie – firmy. Nadzór ten można prowadzić zarówno w wewnętrznych działach IT firmy, jak i skorzystać z pomocy firmy zewnętrznej. Drugie rozwiązanie niesie ze sobą …Read More »
Kalendarz
June 2013
M T W T F S S
« May   Jul »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930