Płyty w nowej technologii

Jeszcze nie tak dawno bardzo popularne i do tej pory chętnie używane płyty DVD, powoli zastępuje wytwór nowej technologii, Blu – Ray. Powód jest oczywisty, czyli większa pojemność. Technika tutaj zastosowana, czyli wykorzystanie niebieskiego lasera, daje bardzo dużą pojemność. Ale jest też pewien szkopuł, aby z nich korzystać potrzebne są specjalne urządzenia, a mianowicie specjalny typ odtwarzacza. Zresztą trudno się spodziewać, że odtwarzacze DVD będą obsługiwały płyty Blu – Ray i odwrotnie. W związku z rosnącą popularnością tej technologii, coraz łatwiej dostępne i tańsze, są odpowiednie odtwarzacze. Już pojawiła się nawet swoista segmentacja rynku, ze względu na potrzeby klienta. Odtwarzacze Blu – Ray, dostaniemy, jako urządzenie mobilne, stacjonarne, lub przeznaczone do komputera. Można je z powodzeniem kupić w każdym sklepie, gdzie jest sprzedawana elektronika. Najtańsze są modele komputerowe, bo mają one funkcję wspomagającą komputer. Ponadto ich ważna zaletą jest fakt, iż w większości przypadków można w nich odtwarzać różne formaty płyt. Do raczej niedrogich można zaliczyć odtwarzacze stacjonarne. Natomiast trzeci, mobilny model jest bardzo funkcjonalny, dobrze zaprojektowany i lekki.

Comments are closed.

Advertisement
Recent Posts
 • Wybór ceramiki a komfort korzystania z łazienki

  Wybór ceramiki a komfort korzystania z łazienki

  Wiosna to czas remontów. Jedni ograniczają się do odświeżenia koloru ścian w domu czy mieszkaniu, inni na ten właśnie czas planują większe zmiany jak na przykład remont łazienki.Read More »
 • Nowości w armaturze ceramicznej

  Nowości w armaturze ceramicznej

  Chcesz kupić armaturę łazienkową, ale nie wiesz, gdzie się udać? Przerażają Cię ceny? Sprawdź ofertę PlusOutlet, gdzie możesz znaleźć wiele ceramiki łazienkowej w dobrych, niskich cenach. Możesz zrobić zakupy zarówno przez Internet, jak i w sklepie stacjonarnym. Tak fachowy doradca podpowie Ci, jak wykorzystać Twoją łazienkę i …Read More »
 • Nowoczesność w Poznaniu: płytki hiszpańskie

  Nowoczesność w Poznaniu: płytki hiszpańskie

  Ostatnimi czasy w wykroczeniach króluje powiew nowoczesności. Heksagonalne płytki, mieszanie kolekcji, dodatkowe zdobienia to tylko kilka z wielu rozwiązań tłumnie wykonywanych w naszych wnętrzach. Płytki hiszpańskie idealnie wpasowały się w ten trend, jako te niezwykle barwne i z dużą ilością zdobień. Oczywiście klasyczne wzory również są na …Read More »
Kalendarz
June 2013
M T W T F S S
« May   Jul »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930