Płyty w nowej technologii

Jeszcze nie tak dawno bardzo popularne i do tej pory chętnie używane płyty DVD, powoli zastępuje wytwór nowej technologii, Blu – Ray. Powód jest oczywisty, czyli większa pojemność. Technika tutaj zastosowana, czyli wykorzystanie niebieskiego lasera, daje bardzo dużą pojemność. Ale jest też pewien szkopuł, aby z nich korzystać potrzebne są specjalne urządzenia, a mianowicie specjalny typ odtwarzacza. Zresztą trudno się spodziewać, że odtwarzacze DVD będą obsługiwały płyty Blu – Ray i odwrotnie. W związku z rosnącą popularnością tej technologii, coraz łatwiej dostępne i tańsze, są odpowiednie odtwarzacze. Już pojawiła się nawet swoista segmentacja rynku, ze względu na potrzeby klienta. Odtwarzacze Blu – Ray, dostaniemy, jako urządzenie mobilne, stacjonarne, lub przeznaczone do komputera. Można je z powodzeniem kupić w każdym sklepie, gdzie jest sprzedawana elektronika. Najtańsze są modele komputerowe, bo mają one funkcję wspomagającą komputer. Ponadto ich ważna zaletą jest fakt, iż w większości przypadków można w nich odtwarzać różne formaty płyt. Do raczej niedrogich można zaliczyć odtwarzacze stacjonarne. Natomiast trzeci, mobilny model jest bardzo funkcjonalny, dobrze zaprojektowany i lekki.

Comments are closed.

Advertisement
Recent Posts
 • Najlepsze kosmetyki dla Twojej skóry

  Najlepsze kosmetyki dla Twojej skóry

  Kosmetyki na bazie mleka klaczy oddziaływują na skórę człowieka w sposób rewelacyjny. Krem na bazie mleka klaczy odżywia oraz regeneruje skórę twarzy. Po zastosowaniu kremu twarz wygląda promiennie, jest świetlista i znacznie młodsza, niż przed zastosowaniem. Resztę ciała możemy śmiało pokryć balsamem z mlekiem klaczy, który działa …Read More »
 • Armatura łazienkowa i ceramika sanitarna – Plus Outlet

  Armatura łazienkowa i ceramika sanitarna – Plus Outlet

  Remont łazienki bądź urządzanie jej pierwszy raz w nowym domu to nie lada wyzwanie. Potrzeba idealnej ceramiki łazienkowej, świetnych akcesoriów, wysokiej jakości płytek ceramicznych oraz chemii budowlanej, która pozwoli to wszystko scalić w jedno. Nie są to proste wybory, ba! Urządzanie łazienki, by cieszyła oko, była funkcjonalna, …Read More »
 • Zapewnij bezpieczeństwo i wydajność systemu SAP

  Zapewnij bezpieczeństwo i wydajność systemu SAP

  Jednym z ważniejszych elementów funkcjonowania przedsiębiorstwa, jest monitorowanie systemów SAP. Jest to konieczne, celem nadzorowania prawidłowego działania oprogramowania, a co za tym idzie – firmy. Nadzór ten można prowadzić zarówno w wewnętrznych działach IT firmy, jak i skorzystać z pomocy firmy zewnętrznej. Drugie rozwiązanie niesie ze sobą …Read More »
Kalendarz
June 2013
M T W T F S S
« May   Jul »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930