Podstawowe pojęcia elektroniki

W obecnych czasach otaczaja nas dziesiątki urządzeń, które służą nam mimo że często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak one funkcjonują, ani z jakich części są zbudowane. Poznanie działania każdego z tych nowoczesnych urządzeń elektronicznych mają jedynie osoby odpowiednio wykształcone oraz majsterkowicze.Wiele osób nie ma z tym problemów tych, którzy chcą chcą wiedzieć jak działają rzeczy z których korzystają, przedstawiam podstawowe części elektroniczne używane we współczesnej elektronice
Tranzystor to posiadający trzy elektrody element, którego używa się do wzmacniania sygnału elektrycznego. Tranzystory ze względu na swoje właściwości wzmacniające, oraz zastosowania. są wykorzystywane do róznych wzmacniaczy operacyjnych) i układów elektronicznych, takich jak klucze elektroniczne.
Rezonatory kwarcowe – to podzespóły elektroniczne, który mają stabilizować częstotliwości drgania oscylatora. Częstotliwości pracy tych rezonatorów potrafia zamykać się w obrebie kilkudziesięciu kHz do kilkudziesięciu megaherców.

Kondensator jest jednym z elementów elektronicznych składa się on z dwóch przewodników odizolowanych dielektrykiem. Element ten łącznie z rezystorem stanowi przykład jednego z bazowych pasywnych elementów elektronicznych, służy do ładowania a także przechowywania ładunku elektrycznego.Możemy spotkać te urządzenia w róznych rodzajach są to na przykład. kondensatory elektrolityczne czy powietrzne.
Dławiki sa to cewki indukcyjne, które minimalizuja przepływ prądu w urządzeniachelektronicznych. Występują w licznych odmianach, na przykład sa to dławiki.

Comments are closed.

Advertisement
Recent Posts
 • Najlepsze kosmetyki dla Twojej skóry

  Najlepsze kosmetyki dla Twojej skóry

  Kosmetyki na bazie mleka klaczy oddziaływują na skórę człowieka w sposób rewelacyjny. Krem na bazie mleka klaczy odżywia oraz regeneruje skórę twarzy. Po zastosowaniu kremu twarz wygląda promiennie, jest świetlista i znacznie młodsza, niż przed zastosowaniem. Resztę ciała możemy śmiało pokryć balsamem z mlekiem klaczy, który działa …Read More »
 • Armatura łazienkowa i ceramika sanitarna – Plus Outlet

  Armatura łazienkowa i ceramika sanitarna – Plus Outlet

  Remont łazienki bądź urządzanie jej pierwszy raz w nowym domu to nie lada wyzwanie. Potrzeba idealnej ceramiki łazienkowej, świetnych akcesoriów, wysokiej jakości płytek ceramicznych oraz chemii budowlanej, która pozwoli to wszystko scalić w jedno. Nie są to proste wybory, ba! Urządzanie łazienki, by cieszyła oko, była funkcjonalna, …Read More »
 • Zapewnij bezpieczeństwo i wydajność systemu SAP

  Zapewnij bezpieczeństwo i wydajność systemu SAP

  Jednym z ważniejszych elementów funkcjonowania przedsiębiorstwa, jest monitorowanie systemów SAP. Jest to konieczne, celem nadzorowania prawidłowego działania oprogramowania, a co za tym idzie – firmy. Nadzór ten można prowadzić zarówno w wewnętrznych działach IT firmy, jak i skorzystać z pomocy firmy zewnętrznej. Drugie rozwiązanie niesie ze sobą …Read More »
Kalendarz
June 2013
M T W T F S S
« May   Jul »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930