Prace ręczne

Elementem składowym każdego komputera, jest klawiatura. Pomimo tego, że otacza nas w postaci różnorakich urządzeń zaawansowana elektronika, ten element jest niezastąpiony. W związku z powyższym nadal musimy wykonywać prace ręczne za jej pomocą, ale jej wygląd i co za tym idzie także funkcjonalność, uległy znacznym zmianom. Począwszy od liczby klawiszy i ich funkcji, poprzez panel sterujący, aż po czytniki kart pamięci. Klawiatura zawiera już około stu przycisków, w tym alfabetycznych, numerycznych oraz znaków specjalnych. Są także klawisze funkcyjne. Do tego różne pokrętła, suwaki, diody, gniazda i porty komunikacyjne. Zaawansowana technika to wszystko umieściła w tak niepozornym zdawałoby się elemencie. A przecież komputer to nie jedyne urządzenie, w którym zastosowano klawiaturę. Równe powszechnie występuje ona w kalkulatorach, telefonach czy tokenach. Nie tylko komputer też, jest urządzeniem kompatybilnym z innymi wytworami technologicznymi, w związku z powyższym zawiera liczne interfejsy służące do łączenia z innymi sprzętami. Ponadto w ten sposób obsługujemy także multimedia obecne w komputerze lub telefonie. A to wszystko w ramach zwykłej klawiatury.

Comments are closed.

Advertisement
Recent Posts
 • Najlepsze kosmetyki dla Twojej skóry

  Najlepsze kosmetyki dla Twojej skóry

  Kosmetyki na bazie mleka klaczy oddziaływują na skórę człowieka w sposób rewelacyjny. Krem na bazie mleka klaczy odżywia oraz regeneruje skórę twarzy. Po zastosowaniu kremu twarz wygląda promiennie, jest świetlista i znacznie młodsza, niż przed zastosowaniem. Resztę ciała możemy śmiało pokryć balsamem z mlekiem klaczy, który działa …Read More »
 • Armatura łazienkowa i ceramika sanitarna – Plus Outlet

  Armatura łazienkowa i ceramika sanitarna – Plus Outlet

  Remont łazienki bądź urządzanie jej pierwszy raz w nowym domu to nie lada wyzwanie. Potrzeba idealnej ceramiki łazienkowej, świetnych akcesoriów, wysokiej jakości płytek ceramicznych oraz chemii budowlanej, która pozwoli to wszystko scalić w jedno. Nie są to proste wybory, ba! Urządzanie łazienki, by cieszyła oko, była funkcjonalna, …Read More »
 • Zapewnij bezpieczeństwo i wydajność systemu SAP

  Zapewnij bezpieczeństwo i wydajność systemu SAP

  Jednym z ważniejszych elementów funkcjonowania przedsiębiorstwa, jest monitorowanie systemów SAP. Jest to konieczne, celem nadzorowania prawidłowego działania oprogramowania, a co za tym idzie – firmy. Nadzór ten można prowadzić zarówno w wewnętrznych działach IT firmy, jak i skorzystać z pomocy firmy zewnętrznej. Drugie rozwiązanie niesie ze sobą …Read More »
Kalendarz
June 2013
M T W T F S S
« May   Jul »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930