Siła dźwięku

Dzisiaj chyba nikt nie wyobraża sobie, żeby nie było radia. Jest to dosyć leciwy wynalazek, który pozwala nam cieszyć się swobodnym dostępem do informacji i muzyki. Pomijając klasyczne urządzenie do jego odbioru, można słuchać go także przez internet, wówczas znacznie zwiększa się jego zasięg. Stacje polskie, nawet lokalne, można odbierać za granicą, kiedyś taka sytuacja była nie do pomyślenia, ale współczesna elektronika i technika, dają takie możliwości. Ale jak to się dzieje, że dźwięk do nas dociera? Są na to dwa sposoby, pierwszy to zapis fali dźwiękowej, wymaga on korzystania z radioodbiornika. Druga metoda, jest to rodzaj zakodowania, i aby z niej skorzystać trzeba odkodować informacje. Kodowanie może być na przykład cyfrowe. Osobna kategorią jest CB radio powszechnie używane przez kierowców. Oczywiście może ono służyć także do innych celów i służy, lecz najbardziej jest znane, jako narzędzie komunikacji kierowców. Chociaż nie wszystkie pojazdy są w niewyposażone, to jednak zwolenników jego użytkowania przybywa. Za to w zasadzie w każdym samochodzie znajduje się radioodbiornik, dzięki któremu można słuchać stacji radiowych. Najczęściej jest on połączony z odbiornikiem CD.

Comments are closed.

Advertisement
Recent Posts
 • Najlepsze kosmetyki dla Twojej skóry

  Najlepsze kosmetyki dla Twojej skóry

  Kosmetyki na bazie mleka klaczy oddziaływują na skórę człowieka w sposób rewelacyjny. Krem na bazie mleka klaczy odżywia oraz regeneruje skórę twarzy. Po zastosowaniu kremu twarz wygląda promiennie, jest świetlista i znacznie młodsza, niż przed zastosowaniem. Resztę ciała możemy śmiało pokryć balsamem z mlekiem klaczy, który działa …Read More »
 • Armatura łazienkowa i ceramika sanitarna – Plus Outlet

  Armatura łazienkowa i ceramika sanitarna – Plus Outlet

  Remont łazienki bądź urządzanie jej pierwszy raz w nowym domu to nie lada wyzwanie. Potrzeba idealnej ceramiki łazienkowej, świetnych akcesoriów, wysokiej jakości płytek ceramicznych oraz chemii budowlanej, która pozwoli to wszystko scalić w jedno. Nie są to proste wybory, ba! Urządzanie łazienki, by cieszyła oko, była funkcjonalna, …Read More »
 • Zapewnij bezpieczeństwo i wydajność systemu SAP

  Zapewnij bezpieczeństwo i wydajność systemu SAP

  Jednym z ważniejszych elementów funkcjonowania przedsiębiorstwa, jest monitorowanie systemów SAP. Jest to konieczne, celem nadzorowania prawidłowego działania oprogramowania, a co za tym idzie – firmy. Nadzór ten można prowadzić zarówno w wewnętrznych działach IT firmy, jak i skorzystać z pomocy firmy zewnętrznej. Drugie rozwiązanie niesie ze sobą …Read More »
Kalendarz
June 2013
M T W T F S S
« May   Jul »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930