Zamiast myszy

Jeszcze jakiś czas temu nikt nie wyobrażał sobie sterowania komputerem bez użycia myszy. Obecnie są one nadal bardzo powszechne, ale nie niezastąpione. Za to bardzo popularne jest rozwiązanie o nazwie touchpad, innymi słowy panel dotykowy. Znajdziemy go w każdym laptopie. To nie oznacza, że nie można podłączyć do komputera przenośnego myszy, ale nie jest to konieczne. Wiele osób z przyzwyczajenia decyduje się na takie rozwiązanie, inni już się przestawili. A jego funkcjonalność jest dosyć duża. Zaawansowana elektronika powoduje, że panel reaguje tylko na dotyk palca, a nie na przykład ołówka. Można po panelu przesuwać palcami poziomo lub pionowo, a urządzenie we właściwy sposób zareaguje. W bezpośrednim sąsiedztwie panelu, znajdują się dwa przyciski, dokładnie tak jak w myszce i posiadające takie same zadania. Ale także uderzając palcem w panel, możemy sobie klikać. Ale technika jest tak zaawansowana, że wiele z nich posiada szereg ciekawych funkcji, w zależności od modelu. Wszystko po to, aby jak najbardziej uprościć korzystanie z komputera, dlatego nie brakuje w nich na przykład suwaka umieszczonego z boku, albo na dolnej krawędzi. Całość panelu jest dosyć zgrabna i nie przekracza z reguły 50 centymetrów kwadratowych. I w ten sposób powoli wygryza on z rynku takie urządzenie jak mysz.

Comments are closed.

Advertisement
Recent Posts
 • Najlepsze kosmetyki dla Twojej skóry

  Najlepsze kosmetyki dla Twojej skóry

  Kosmetyki na bazie mleka klaczy oddziaływują na skórę człowieka w sposób rewelacyjny. Krem na bazie mleka klaczy odżywia oraz regeneruje skórę twarzy. Po zastosowaniu kremu twarz wygląda promiennie, jest świetlista i znacznie młodsza, niż przed zastosowaniem. Resztę ciała możemy śmiało pokryć balsamem z mlekiem klaczy, który działa …Read More »
 • Armatura łazienkowa i ceramika sanitarna – Plus Outlet

  Armatura łazienkowa i ceramika sanitarna – Plus Outlet

  Remont łazienki bądź urządzanie jej pierwszy raz w nowym domu to nie lada wyzwanie. Potrzeba idealnej ceramiki łazienkowej, świetnych akcesoriów, wysokiej jakości płytek ceramicznych oraz chemii budowlanej, która pozwoli to wszystko scalić w jedno. Nie są to proste wybory, ba! Urządzanie łazienki, by cieszyła oko, była funkcjonalna, …Read More »
 • Zapewnij bezpieczeństwo i wydajność systemu SAP

  Zapewnij bezpieczeństwo i wydajność systemu SAP

  Jednym z ważniejszych elementów funkcjonowania przedsiębiorstwa, jest monitorowanie systemów SAP. Jest to konieczne, celem nadzorowania prawidłowego działania oprogramowania, a co za tym idzie – firmy. Nadzór ten można prowadzić zarówno w wewnętrznych działach IT firmy, jak i skorzystać z pomocy firmy zewnętrznej. Drugie rozwiązanie niesie ze sobą …Read More »
Kalendarz
June 2013
M T W T F S S
« May   Jul »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930