Łączność z kosmosu

Telefon satelitarny to doskonała łączność, z wykorzystaniem kosmosu. To urządzenie wykorzystuje sztuczne satelity w celu wykonywania połączeń. Sam sygnał biegnie drogą radiową, czyli pomiędzy satelitą i telefonem. To bardzo istotne, gdyż w ten sposób nie musi na danym obszarze znajdować się infrastruktura telefonii komórkowej. Pustynia czy ocean, nie stanowią przeszkody dla połączeń z wykorzystaniem tej technologii. A jak to konkretnie działa? Satelita przekazuje dane na ziemię, dalej są już one transferowane za pomocą sieci telefonicznej. Jednak ta technika nie jest powszechna, ze względu na finanse. Natomiast pod względem wyglądu i gabarytów, różnice między telefonią satelitarną i komórkowa, nie są znaczące. Dynamicznie rozwijająca się elektronika, pozwoliła na zasadnicze zmiany w tej kwestii. Istotą jednak nie jest wygląd, lecz sposób komunikacji przy użyciu szyfrów strumieniowych. Tego typu łączności zazwyczaj używają politycy lub inne bardzo ważne lub posiadające spore zasoby finansowe, osoby. Nie należy się spodziewać, że w najbliższej przyszłości ta sytuacja ulegnie zmianie i telefonia satelitarna stanie się powszechna. Ale czy nie wystarczą nam dostępne sposoby komunikacji?

Comments are closed.

Advertisement
Recent Posts
 • Wybór ceramiki a komfort korzystania z łazienki

  Wybór ceramiki a komfort korzystania z łazienki

  Wiosna to czas remontów. Jedni ograniczają się do odświeżenia koloru ścian w domu czy mieszkaniu, inni na ten właśnie czas planują większe zmiany jak na przykład remont łazienki.Read More »
 • Nowości w armaturze ceramicznej

  Nowości w armaturze ceramicznej

  Chcesz kupić armaturę łazienkową, ale nie wiesz, gdzie się udać? Przerażają Cię ceny? Sprawdź ofertę PlusOutlet, gdzie możesz znaleźć wiele ceramiki łazienkowej w dobrych, niskich cenach. Możesz zrobić zakupy zarówno przez Internet, jak i w sklepie stacjonarnym. Tak fachowy doradca podpowie Ci, jak wykorzystać Twoją łazienkę i …Read More »
 • Nowoczesność w Poznaniu: płytki hiszpańskie

  Nowoczesność w Poznaniu: płytki hiszpańskie

  Ostatnimi czasy w wykroczeniach króluje powiew nowoczesności. Heksagonalne płytki, mieszanie kolekcji, dodatkowe zdobienia to tylko kilka z wielu rozwiązań tłumnie wykonywanych w naszych wnętrzach. Płytki hiszpańskie idealnie wpasowały się w ten trend, jako te niezwykle barwne i z dużą ilością zdobień. Oczywiście klasyczne wzory również są na …Read More »
Kalendarz
July 2013
M T W T F S S
« Jun   Nov »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031