Łączność z kosmosu

Telefon satelitarny to doskonała łączność, z wykorzystaniem kosmosu. To urządzenie wykorzystuje sztuczne satelity w celu wykonywania połączeń. Sam sygnał biegnie drogą radiową, czyli pomiędzy satelitą i telefonem. To bardzo istotne, gdyż w ten sposób nie musi na danym obszarze znajdować się infrastruktura telefonii komórkowej. Pustynia czy ocean, nie stanowią przeszkody dla połączeń z wykorzystaniem tej technologii. A jak to konkretnie działa? Satelita przekazuje dane na ziemię, dalej są już one transferowane za pomocą sieci telefonicznej. Jednak ta technika nie jest powszechna, ze względu na finanse. Natomiast pod względem wyglądu i gabarytów, różnice między telefonią satelitarną i komórkowa, nie są znaczące. Dynamicznie rozwijająca się elektronika, pozwoliła na zasadnicze zmiany w tej kwestii. Istotą jednak nie jest wygląd, lecz sposób komunikacji przy użyciu szyfrów strumieniowych. Tego typu łączności zazwyczaj używają politycy lub inne bardzo ważne lub posiadające spore zasoby finansowe, osoby. Nie należy się spodziewać, że w najbliższej przyszłości ta sytuacja ulegnie zmianie i telefonia satelitarna stanie się powszechna. Ale czy nie wystarczą nam dostępne sposoby komunikacji?

Comments are closed.

Advertisement
Recent Posts
 • Najlepsze kosmetyki dla Twojej skóry

  Najlepsze kosmetyki dla Twojej skóry

  Kosmetyki na bazie mleka klaczy oddziaływują na skórę człowieka w sposób rewelacyjny. Krem na bazie mleka klaczy odżywia oraz regeneruje skórę twarzy. Po zastosowaniu kremu twarz wygląda promiennie, jest świetlista i znacznie młodsza, niż przed zastosowaniem. Resztę ciała możemy śmiało pokryć balsamem z mlekiem klaczy, który działa …Read More »
 • Armatura łazienkowa i ceramika sanitarna – Plus Outlet

  Armatura łazienkowa i ceramika sanitarna – Plus Outlet

  Remont łazienki bądź urządzanie jej pierwszy raz w nowym domu to nie lada wyzwanie. Potrzeba idealnej ceramiki łazienkowej, świetnych akcesoriów, wysokiej jakości płytek ceramicznych oraz chemii budowlanej, która pozwoli to wszystko scalić w jedno. Nie są to proste wybory, ba! Urządzanie łazienki, by cieszyła oko, była funkcjonalna, …Read More »
 • Zapewnij bezpieczeństwo i wydajność systemu SAP

  Zapewnij bezpieczeństwo i wydajność systemu SAP

  Jednym z ważniejszych elementów funkcjonowania przedsiębiorstwa, jest monitorowanie systemów SAP. Jest to konieczne, celem nadzorowania prawidłowego działania oprogramowania, a co za tym idzie – firmy. Nadzór ten można prowadzić zarówno w wewnętrznych działach IT firmy, jak i skorzystać z pomocy firmy zewnętrznej. Drugie rozwiązanie niesie ze sobą …Read More »
Kalendarz
July 2013
M T W T F S S
« Jun   Nov »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031