Nauka o technice

Nie ulega praktycznie żadnej wątpliwości, że gdyby nie wszelkiego rodzaju badania technologiczne lub naukowe nie byłby możliwy tak szybki rozwój techniki pod praktycznie każdym względem. Nie możliwe byłoby wymyślenie nowych mechanizmów technicznych, elementów elektronicznych czy też układów napędowych. Takie pomysły nie przychodzą przecież znikąd – są częściową składową kilku lub nawet kilkunastu wcześniej wymyślonych elementów. Jednym słowem wykorzystuje się możliwości techniczne, które zostały już kiedyś wymyślone a także wymyślono zastosowanie dla nich. Tak dzieje się najczęściej. A te wszystkie możliwości, aby powstały to konieczne były specjalne badania przeprowadzone w instytucjach i innych ośrodkach badań. Prym wiedzie, zatem nauka i bez niej po prostu ani rusz. Nie pozostaje, zatem nic innego jak tylko przyzwyczaić się do takiej sytuacji najszybciej jak tylko się da. Zawsze, bowiem punktem wyjściowym będzie nauka i umysł ludzki. To właśnie on wymyśla większość aspektów techniki.

Comments are closed.

Advertisement
Recent Posts
 • Najlepsze kosmetyki dla Twojej skóry

  Najlepsze kosmetyki dla Twojej skóry

  Kosmetyki na bazie mleka klaczy oddziaływują na skórę człowieka w sposób rewelacyjny. Krem na bazie mleka klaczy odżywia oraz regeneruje skórę twarzy. Po zastosowaniu kremu twarz wygląda promiennie, jest świetlista i znacznie młodsza, niż przed zastosowaniem. Resztę ciała możemy śmiało pokryć balsamem z mlekiem klaczy, który działa …Read More »
 • Armatura łazienkowa i ceramika sanitarna – Plus Outlet

  Armatura łazienkowa i ceramika sanitarna – Plus Outlet

  Remont łazienki bądź urządzanie jej pierwszy raz w nowym domu to nie lada wyzwanie. Potrzeba idealnej ceramiki łazienkowej, świetnych akcesoriów, wysokiej jakości płytek ceramicznych oraz chemii budowlanej, która pozwoli to wszystko scalić w jedno. Nie są to proste wybory, ba! Urządzanie łazienki, by cieszyła oko, była funkcjonalna, …Read More »
 • Zapewnij bezpieczeństwo i wydajność systemu SAP

  Zapewnij bezpieczeństwo i wydajność systemu SAP

  Jednym z ważniejszych elementów funkcjonowania przedsiębiorstwa, jest monitorowanie systemów SAP. Jest to konieczne, celem nadzorowania prawidłowego działania oprogramowania, a co za tym idzie – firmy. Nadzór ten można prowadzić zarówno w wewnętrznych działach IT firmy, jak i skorzystać z pomocy firmy zewnętrznej. Drugie rozwiązanie niesie ze sobą …Read More »
Kalendarz
July 2013
M T W T F S S
« Jun   Nov »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031