Przydatne zwierzątko

Zapewne każdy słyszał o myszy, jest to nie koniecznie lubiane zwierzątko. Jednak jest też jej odmiana o wiele bardziej sympatyczna, wręcz niezastąpiona. Chodzi o urządzenie wskazujące, będące elementem większości zestawów komputerowych. Istnieje jej wiele odmian i obecnie każdy użytkownik może sobie dobrać najbardziej odpowiadającą opcję. Najstarsza jest masz mechaniczna, innymi słowy kulkowa. To drugie określenie opisuje jej zawartość. Bo ten rodzaj wskaźnika, to po prostu kulka pokryta gumą z wieloma innymi bardziej skomplikowanymi elementami, jak na przykład diody LED. Jej prostota, to tylko odniesienie do innych, bardziej zaawansowanych modeli, jakie oferuje współczesna technika. Bo na przykład mysz diodowa, posiada matrycę oraz procesor, oprócz zawartych w nazwie diod. Do tego nie ma kłopotu z doborem powierzchni, na której działa, czyli nie wymaga specjalnej podkładki. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest mysz laserowa, w której diodę świecącą, zastąpiła właśnie laserowa. W ten sposób uzyskano większą czułość i rozdzielczość tego sprzętu. A obecna elektronika daje nam możliwość używania myszy bez konieczności połączenia jej kablem z komputerem.

Comments are closed.

Advertisement
Recent Posts
 • Najlepsze kosmetyki dla Twojej skóry

  Najlepsze kosmetyki dla Twojej skóry

  Kosmetyki na bazie mleka klaczy oddziaływują na skórę człowieka w sposób rewelacyjny. Krem na bazie mleka klaczy odżywia oraz regeneruje skórę twarzy. Po zastosowaniu kremu twarz wygląda promiennie, jest świetlista i znacznie młodsza, niż przed zastosowaniem. Resztę ciała możemy śmiało pokryć balsamem z mlekiem klaczy, który działa …Read More »
 • Armatura łazienkowa i ceramika sanitarna – Plus Outlet

  Armatura łazienkowa i ceramika sanitarna – Plus Outlet

  Remont łazienki bądź urządzanie jej pierwszy raz w nowym domu to nie lada wyzwanie. Potrzeba idealnej ceramiki łazienkowej, świetnych akcesoriów, wysokiej jakości płytek ceramicznych oraz chemii budowlanej, która pozwoli to wszystko scalić w jedno. Nie są to proste wybory, ba! Urządzanie łazienki, by cieszyła oko, była funkcjonalna, …Read More »
 • Zapewnij bezpieczeństwo i wydajność systemu SAP

  Zapewnij bezpieczeństwo i wydajność systemu SAP

  Jednym z ważniejszych elementów funkcjonowania przedsiębiorstwa, jest monitorowanie systemów SAP. Jest to konieczne, celem nadzorowania prawidłowego działania oprogramowania, a co za tym idzie – firmy. Nadzór ten można prowadzić zarówno w wewnętrznych działach IT firmy, jak i skorzystać z pomocy firmy zewnętrznej. Drugie rozwiązanie niesie ze sobą …Read More »
Kalendarz
July 2013
M T W T F S S
« Jun   Nov »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031