Społeczeństwo obrazkowe

Mówi się, ze jesteśmy społeczeństwem obrazkowym, czyli nie powinien nikogo dziwić fakt, iż jakość obrazu, innymi słowy monitora, jest coraz lepsza. Telewizor to nie jedyne urządzenie, które operuje w dużej mierze obrazem, ale najszybciej się z tą dziedziną kojarzy. On, tak jak i inne posiadające ekran wynalazki, zmienia się dynamicznie i oferuje coraz to nowe rozwiązania. Współczesna technika, wśród wielu ciekawych propozycji, daje nam do dyspozycji ekran ciekłokrystaliczny LCD. Cała innowacyjność została tutaj oparta na zmianie polaryzacji światła. Dokładniej rzecz ujmując, cząsteczki ciekłego kryształu, pod wpływem pola elektrycznego, ulegają wyżej wymienionej zmianie. Mamy w tej materii cztery niezbędne elementy. Pierwszy z nich to komórki, w których zatopiono nie za dużą ilość ciekłego kryształu. Drugim z nich są elektrody, źródła pola elektrycznego, zaś trzecim dwie cienkie folie, spełniające rolę polaryzatora oraz analizatora. Dopełnieniem całości, jest natomiast źródło światła. Tak się prezentuje nowoczesna elektronika, oferująca bardzo wysokie parametry odbioru obrazu. A innych, ciekawych rozwiązań w tej dziedzinie również nie brakuje.

Comments are closed.

Advertisement
Recent Posts
 • Najlepsze kosmetyki dla Twojej skóry

  Najlepsze kosmetyki dla Twojej skóry

  Kosmetyki na bazie mleka klaczy oddziaływują na skórę człowieka w sposób rewelacyjny. Krem na bazie mleka klaczy odżywia oraz regeneruje skórę twarzy. Po zastosowaniu kremu twarz wygląda promiennie, jest świetlista i znacznie młodsza, niż przed zastosowaniem. Resztę ciała możemy śmiało pokryć balsamem z mlekiem klaczy, który działa …Read More »
 • Armatura łazienkowa i ceramika sanitarna – Plus Outlet

  Armatura łazienkowa i ceramika sanitarna – Plus Outlet

  Remont łazienki bądź urządzanie jej pierwszy raz w nowym domu to nie lada wyzwanie. Potrzeba idealnej ceramiki łazienkowej, świetnych akcesoriów, wysokiej jakości płytek ceramicznych oraz chemii budowlanej, która pozwoli to wszystko scalić w jedno. Nie są to proste wybory, ba! Urządzanie łazienki, by cieszyła oko, była funkcjonalna, …Read More »
 • Zapewnij bezpieczeństwo i wydajność systemu SAP

  Zapewnij bezpieczeństwo i wydajność systemu SAP

  Jednym z ważniejszych elementów funkcjonowania przedsiębiorstwa, jest monitorowanie systemów SAP. Jest to konieczne, celem nadzorowania prawidłowego działania oprogramowania, a co za tym idzie – firmy. Nadzór ten można prowadzić zarówno w wewnętrznych działach IT firmy, jak i skorzystać z pomocy firmy zewnętrznej. Drugie rozwiązanie niesie ze sobą …Read More »
Kalendarz
July 2013
M T W T F S S
« Jun   Nov »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031