Najistotniejsze są media elektroniczne

Do pierwszych mediów elektronicznych zaliczane jest radio. To za jego pośrednictwem przekazywanie informacji poprzez fale stało się rzeczywistością. Obecne media elektroniczne zostały stworzone o wiele później. Z którego rozwiązania komunikacyjnego ludzkość była zadowolona najbardziej? Bez wątpienia radio było przełomem mimo to, to Internet dopełnił dzieła globalizacji ludzkości. Dzięki ogólnemu dostępowi do sprzętu komputerowego każdy jest w stanie porozumiewać się za pośrednictwem Sieci. Istotna okazuje się być też możliwość zdobywania wiadomości przy pomocy kilku kliknięć. Czym tak naprawdę okazuje się być społeczeństwo globalne, kim są ludzie określani mianem kosmopolitan. Dla nich nie są ważne granice administracyjne i kultura, dla nich domem jest cały świat. Można zaobserwować poza tym, że kultura kosmopolitan jest wszędzie taka sama. W naszych czasach nie obowiązują różnice kulturowe dlatego, że ludzie na całym świecie żyją i zachowują się identycznie, nie ważny jest kraj i położenie. Niewiele, więc różni Polaka od Amerykanina czy Chińczyka. Kultura masowa co prawda wciąż się rozwija, rezultaty tych procesie będziemy mgli zobaczyć już w kilku kolejnych dziesięcioleciach.

Comments are closed.

Advertisement
Recent Posts
 • Najlepsze kosmetyki dla Twojej skóry

  Najlepsze kosmetyki dla Twojej skóry

  Kosmetyki na bazie mleka klaczy oddziaływują na skórę człowieka w sposób rewelacyjny. Krem na bazie mleka klaczy odżywia oraz regeneruje skórę twarzy. Po zastosowaniu kremu twarz wygląda promiennie, jest świetlista i znacznie młodsza, niż przed zastosowaniem. Resztę ciała możemy śmiało pokryć balsamem z mlekiem klaczy, który działa …Read More »
 • Armatura łazienkowa i ceramika sanitarna – Plus Outlet

  Armatura łazienkowa i ceramika sanitarna – Plus Outlet

  Remont łazienki bądź urządzanie jej pierwszy raz w nowym domu to nie lada wyzwanie. Potrzeba idealnej ceramiki łazienkowej, świetnych akcesoriów, wysokiej jakości płytek ceramicznych oraz chemii budowlanej, która pozwoli to wszystko scalić w jedno. Nie są to proste wybory, ba! Urządzanie łazienki, by cieszyła oko, była funkcjonalna, …Read More »
 • Zapewnij bezpieczeństwo i wydajność systemu SAP

  Zapewnij bezpieczeństwo i wydajność systemu SAP

  Jednym z ważniejszych elementów funkcjonowania przedsiębiorstwa, jest monitorowanie systemów SAP. Jest to konieczne, celem nadzorowania prawidłowego działania oprogramowania, a co za tym idzie – firmy. Nadzór ten można prowadzić zarówno w wewnętrznych działach IT firmy, jak i skorzystać z pomocy firmy zewnętrznej. Drugie rozwiązanie niesie ze sobą …Read More »
Kalendarz
February 2014
M T W T F S S
« Jan   Mar »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728