Najistotniejsze są media elektroniczne

Do pierwszych mediów elektronicznych zaliczane jest radio. To za jego pośrednictwem przekazywanie informacji poprzez fale stało się rzeczywistością. Obecne media elektroniczne zostały stworzone o wiele później. Z którego rozwiązania komunikacyjnego ludzkość była zadowolona najbardziej? Bez wątpienia radio było przełomem mimo to, to Internet dopełnił dzieła globalizacji ludzkości. Dzięki ogólnemu dostępowi do sprzętu komputerowego każdy jest w stanie porozumiewać się za pośrednictwem Sieci. Istotna okazuje się być też możliwość zdobywania wiadomości przy pomocy kilku kliknięć. Czym tak naprawdę okazuje się być społeczeństwo globalne, kim są ludzie określani mianem kosmopolitan. Dla nich nie są ważne granice administracyjne i kultura, dla nich domem jest cały świat. Można zaobserwować poza tym, że kultura kosmopolitan jest wszędzie taka sama. W naszych czasach nie obowiązują różnice kulturowe dlatego, że ludzie na całym świecie żyją i zachowują się identycznie, nie ważny jest kraj i położenie. Niewiele, więc różni Polaka od Amerykanina czy Chińczyka. Kultura masowa co prawda wciąż się rozwija, rezultaty tych procesie będziemy mgli zobaczyć już w kilku kolejnych dziesięcioleciach.

Comments are closed.

Advertisement
Recent Posts
 • Wybór ceramiki a komfort korzystania z łazienki

  Wybór ceramiki a komfort korzystania z łazienki

  Wiosna to czas remontów. Jedni ograniczają się do odświeżenia koloru ścian w domu czy mieszkaniu, inni na ten właśnie czas planują większe zmiany jak na przykład remont łazienki.Read More »
 • Nowości w armaturze ceramicznej

  Nowości w armaturze ceramicznej

  Chcesz kupić armaturę łazienkową, ale nie wiesz, gdzie się udać? Przerażają Cię ceny? Sprawdź ofertę PlusOutlet, gdzie możesz znaleźć wiele ceramiki łazienkowej w dobrych, niskich cenach. Możesz zrobić zakupy zarówno przez Internet, jak i w sklepie stacjonarnym. Tak fachowy doradca podpowie Ci, jak wykorzystać Twoją łazienkę i …Read More »
 • Nowoczesność w Poznaniu: płytki hiszpańskie

  Nowoczesność w Poznaniu: płytki hiszpańskie

  Ostatnimi czasy w wykroczeniach króluje powiew nowoczesności. Heksagonalne płytki, mieszanie kolekcji, dodatkowe zdobienia to tylko kilka z wielu rozwiązań tłumnie wykonywanych w naszych wnętrzach. Płytki hiszpańskie idealnie wpasowały się w ten trend, jako te niezwykle barwne i z dużą ilością zdobień. Oczywiście klasyczne wzory również są na …Read More »
Kalendarz
February 2014
M T W T F S S
« Jan   Mar »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728