Nowe technologie wypierają manufaktury

Nieczęsto obecnie reperuje się obuwie, lepszy jest przecież zakup nieuszkodzonych . Są mimo wszystko ludzie, którzy precyzyjną pracę ręczną doceniają. Ręczne wykonanie czegokolwiek kojarzy nam się z wysoką jakością oraz dokładnością. Fantazyjna biżuteria ciekawi kolekcjonerów głównie ze względu na to, że jest nietypowa i odmienna niż ta pochodząca z produkcji przemysłowej. Również z tego względu coraz częściej unikamy kupowania w ogromnych galeriach handlowych, tam wszystko jest powtarzalne. Jeżeli chcemy czegoś niebanalnego a przy tym dobrze dopasowanego do naszej sylwetki najlepszym sposobem będzie skorzystanie z usług fachowego krawca. Oczywiście rozwój techniki wpłynął pozytywnie na rozwój ludzkości, ale nie można popadać  skrajności. Nie tylko w naszym państwie, ale na całym świecie ciągle rośnie mechanizacja gospodarki. Dotyczy to nie tylko zakładów przemysłowych, ale również rolnictwa czy małych firm usługowych. Jest to zjawisko odczytywane na plus głównie przez prezesów firm, dla których nabycie maszyny to inwestycja o dużej stopie zwrotu. Powinno się jednak mieć na uwadze to, że w tym wszystkim ma znaczenie także człowiek. Przede wszystkim ze względu na powszechną mechanizację zaobserwować można wymierające profesje takie jak krawiec czy szewc.

Comments are closed.

Advertisement
Recent Posts
 • Najlepsze kosmetyki dla Twojej skóry

  Najlepsze kosmetyki dla Twojej skóry

  Kosmetyki na bazie mleka klaczy oddziaływują na skórę człowieka w sposób rewelacyjny. Krem na bazie mleka klaczy odżywia oraz regeneruje skórę twarzy. Po zastosowaniu kremu twarz wygląda promiennie, jest świetlista i znacznie młodsza, niż przed zastosowaniem. Resztę ciała możemy śmiało pokryć balsamem z mlekiem klaczy, który działa …Read More »
 • Armatura łazienkowa i ceramika sanitarna – Plus Outlet

  Armatura łazienkowa i ceramika sanitarna – Plus Outlet

  Remont łazienki bądź urządzanie jej pierwszy raz w nowym domu to nie lada wyzwanie. Potrzeba idealnej ceramiki łazienkowej, świetnych akcesoriów, wysokiej jakości płytek ceramicznych oraz chemii budowlanej, która pozwoli to wszystko scalić w jedno. Nie są to proste wybory, ba! Urządzanie łazienki, by cieszyła oko, była funkcjonalna, …Read More »
 • Zapewnij bezpieczeństwo i wydajność systemu SAP

  Zapewnij bezpieczeństwo i wydajność systemu SAP

  Jednym z ważniejszych elementów funkcjonowania przedsiębiorstwa, jest monitorowanie systemów SAP. Jest to konieczne, celem nadzorowania prawidłowego działania oprogramowania, a co za tym idzie – firmy. Nadzór ten można prowadzić zarówno w wewnętrznych działach IT firmy, jak i skorzystać z pomocy firmy zewnętrznej. Drugie rozwiązanie niesie ze sobą …Read More »
Kalendarz
February 2014
M T W T F S S
« Jan   Mar »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728