Dlaczego boli mnie brzuch?

Ból pełni bardzo ważną rolę ostrzegawczą. Kiedy go odczuwamy, staramy się jak najszybciej znaleźć przyczyny tej dolegliwości i wyeliminować ją. Zdarza się jednak, że przyczyny bólu brzucha są trudne do ustalenia – w końcu może on świadczyć nie tylko o problemach układu trawiennego, ale także o schorzeniach organów znajdujących się poza jamą brzuszną.

W przypadku kobiet przypadłość ta związana jest często z menstruacją, ale może też świadczyć o chorobach układu moczowego. Zdecydowanie najczęściej bóle brzucha to symptom zatrucia pokarmowego lub niestrawności. W takich sytuacjach zazwyczaj wybieramy domowe sposoby radzenia sobie z tymi problemami. Zdarza się jednak, że ta dolegliwość nie mija przez kolejne dni pomimo stosowania lekkiej diety i wspomagania układu trawiennego odpowiednimi preparatami ziołowymi. Kiedy więc boli brzuch, a domowe metody nie skutkują, warto udać się do lekarza, który będzie w stanie jednoznacznie ustalić przyczynę problemu, a tym samym skutecznie ją wyeliminować. Pacjenci różnie określają tę przypadłość, niektórzy odczuwają ją np. jako kłucie w jelitach, albo jako wzdęcia i ból brzucha.

Pamiętajmy, że nie zawsze takie dolegliwości są groźne, jednak ze względu na fakt, że mogą one świadczyć o poważnych chorobach (jak np, nowotwór, czy ostra kamica nerkowa, albo zapalenie wyrostka robaczkowego), konieczna jest wizyta u specjalisty. Lekarz podpowie jakie metody należy stosować w konkretnym przypadku na ból brzucha , a w razie potrzeby zleci dodatkowe badania.

Czytaj także:  Jak wyczyścić silnik odkurzacza
Ten wpis został opublikowany w Nowości dnia , przez .