Kto jest narażony na problem nietrzymania moczu?

Problem z pełną kontrolą nad pęcherzem dotyczy wielu kobiet i mężczyzn, a jego powody bywają różne. W przypadku pań przyczyną dolegliwości jest najczęściej przebyta ciąża i poród lub menopauza, zaś u panów – schorzenia prostaty. Chociaż przypadki mimowolnego popuszczania moczu wcale nie należą do rzadkości, ciągle mało się na ten temat mówi, a sama dolegliwość traktowana jest jako powód do wstydu.

Niezależnie jednak od przyczyn tego problemu, z całą pewnością osoby cierpiące z jego powodu powinni udać się do lekarza. Specjalista na podstawie dodatkowych badań ustali co jest powodem problemu i będzie w stanie wykluczyć choroby neurologiczne, cukrzycę lub infekcje dróg moczowych. Dzięki temu można też znaleźć najlepsze metody radzenia sobie z nietrzymaniem moczu i zapobieganie tej dolegliwości. W niektórych przypadkach wystarczające okazać się może unormowanie wagi ciała lub odstawienie niektórych przyjmowanych leków. Zdarza się jednak, że jedynym rozwiązaniem jest zabieg chirurgiczny.

Oczywiście warto sięgać po produkty higieniczne pozwalające zachować normalną aktywność – specjalne wkładki pochłaniające wilgoć i przykry zapach są niezwykle skuteczne i dyskretne, a dzięki temu zapewniają pełen komfort użytkowania i dobre samopoczucie. Tego typu środki dostępne są w aptekach, sklepach specjalistycznych, a także przez Internet, zaś ich duży wybór pozwala znaleźć idealne rozwiązanie dla siebie. Warto po nie sięgnąć, ponieważ w wielu przypadkach umożliwiają kontynuowanie życia towarzyskiego.

Czytaj także:  Jak Wyczyścić Sitko w Ekspresie do Kawy - Poradnik od Asystenta
Ten wpis został opublikowany w Nowości dnia , przez .