Niedobór magnezu u dzieci

magnezu-u-dzieciRóżne niedobory magnezu  występują u osób w każdym wieku. Jednak trzeba przyznać, że niedobór magnezu jest szczególnie szkodliwy w przypadku dzieci. Trzeba bowiem pamiętać, że dziecko stale się rozwija z dużą intensywnością, często uczy się czegoś nowego i musi pozostawać skupione na zleconych sobie zadaniach. Ten wymóg zwiększa się w momencie, kiedy dziecko idzie do szkoły i musi uczestniczyć w zajęciach szkolnych.

W czasie takich zajęć musi przecież nie tylko uczestniczyć w kolejnych lekcjach, ale również uczestniczyć w zajęciach wychowania fizycznego. Dlatego jego zapotrzebowanie na różne witaminy i minerały jest bardzo duże, a wobec tego rodzice powinni wykonywać u swoich dzieci badania okresowe i reagować od razu, gdy u ich dziecka stwierdzony zostanie jakiś niedobór witamin i minerałów. Oczywiście nie można przesadzać z takimi badaniami, ale ich okresowe wykonywanie jest jak najbardziej wskazane zwłaszcza, jeżeli u dziecka zaczynają występować jakieś objawy niedoboru witamin i minerałów.

Dla każdego dziecka szczególnie nieprzyjemne są niedoborów magnezu objawy. Dziecko cierpiące na niedobór magnezu zaczyna gorzej się uczyć i jest przez cały czas zmęczone. Przez to przestaje dostawać dobre oceny, a jego problemem staje się również wykonywanie wszystkich poleceń nauczyciela na zajęciach wychowania fizycznego co sprawia, że nie tylko zaczyna mieć problemy z ich zaliczaniem, ale również naraża się krytykę ze strony kolegów. Poza tym może zacząć uskarżać się na szybkie bicie serca i zawroty głowy.

Czytaj także:  Zadowolony klient przychodni
Ten wpis został opublikowany w Medycyna dnia , przez .