Problemy z pchłami – jak skutecznie ich uniknąć?

31Jak wiadomo, pogryzienie przez pchły właściwie w przypadku każdego zwierzęcia może być trochę groźne. W zależności od tego, ile pcheł występuje u naszego ulubieńca skala tego problemu może być różna, jednak insekty te mogą się bardzo szybko mnożyć, co niewątpliwie może mieć groźne konsekwencje dla naszego pupila.

Pchły u psa, tak samo jak i pchły kocie mogą być źródłem wielu problemów zdrowotnych naszego zwierzęcia, wobec czego na pewno warto im zapobiegać. Jak to zrobić? Oczywiście, jeśli nie mamy pomysłu na to, jak zapobiec pchłom i innym insektom, groźnym dla psa i kota, najlepiej jest wykorzystać sprawdzone domowe sposoby na pchły u psa. Jednym z nich jest częste kąpanie naszego pupila.

Większość zwierząt szybko przyzwyczaja się do kąpieli, a w niektórych przypadkach może być to nawet świetna zabawa, szczególnie dla mniejszego pieska czy kota. Jeśli zastosujemy specjalny szampon dla zwierząt to możemy być pewni, że unikniemy pogryzienia przez pchły  naszego ulubieńca. Dzięki temu uzyskujemy pewną ochronę, jednak warto zainwestować także w inne sposoby zapobiegania pchłom i walki z tymi insektami.

Jednym z bardziej sprawdzonych sposobów na pozbycie się pcheł jest pryskanie pchła lub nakrapianie na jego sierść specjalnego preparatu, który jest przeznaczony właśnie dla zwierząt domowych. Zawarte w takim sprayu czy kroplach substancje aktywne powodują, że pchła kocia, jak i ta występująca u psa szybko wymiera lub ucieka od naszego pupila.

 

Czytaj także:  Skuteczne nawadnianie organizmu? Tylko z Darem Natury
Ten wpis został opublikowany w Nowości dnia , przez .