Dieta zdrowa dla serca

Zdrowe serce to lepsza kondycja organizmu i większa sprawność. Warto o nie zadbać, ponieważ zawały w obecnych czasach to problem nie tylko osób starszych, ale również ludzi w stosunkowo młodym wieku. Duże znaczenie ma w tym przypadku zdrowa dieta. Nie od dziś wiadomo, że dobrze skomponowany jadłospis pozytywnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu oraz nasze samopoczucie. Jakie produkty warto wprowadzić do codziennego menu?

Według specjalistów ważne są produkty bogate w błonnik, a więc owoce i warzywa, kasze, niełuskany ryż, gruboziarniste pieczywo i rośliny strączkowe. Osoby chcące zadbać o swoje serce powinny też każdego dnia wypijać lampkę czerwonego wina – podniesie to poziom dobrego cholesterolu we krwi i korzystnie wpłynie na układ krążenia. pamiętajmy jednak, że nadmiar alkoholu powoduje niewydolność serca, a samo czerwone wino rozszerza tylko zdrowe tętnice.

Te zarośnięte przez blaszkę miażdżycową nie nabiorą elastyczności. Dla kondycji serca i stanu układu krwionośnego kluczowe znaczenie ma również zachowanie prawidłowej wagi ciała. Każdy dodatkowy ciężar sprawia, że serce zmuszone jest do intensywniejszej pracy, co oczywiście je obciąża. Szczupła sylwetka to nie tylko kwestia estetyki, ale też zdrowia. Przemyślaną dietę zawierającą wszystkie cenne dla naszego organizmu składniki należy z pewnością uzupełnić o suplementy wspomagające działanie układu krwionośnego i pracę serca. Należy do nich m. in Magne B6 Cardio zawierający magnez w przyswajalnej przez organizm postaci.

Czytaj także:  Jak wyczyścić ściany z brudu? Oto praktyczne porady i triki
Ten wpis został opublikowany w Nowości dnia , przez .