Płytki podłogowe – prosto czy w karo?

Płytki podłogowe są prostym sposobem na estetyczne wykończenie każdego wnętrza. Łatwo otrzymać je w czystości, a do tego są wytrzymałe. Te same płytki ceramiczne można ułożyć na kilka sposób i za każdym razem osiągnie się inny efekt. Kiedy postawić na karo? A kiedy wybrać prostotę?

Karo
Płytki podłogowe położone w ten sposób prezentują się wyjątkowo dobrze. Powiększają optycznie pomieszczenie. Niwelują problem nierównych i krzywych ścian. Są kontrastem dla wszechobecnych linii prostych. Kładzenie płytek ceramicznych w ten sposób, wymaga sporo pracy przy ich docinaniu. Może to również wygenerować większy odpad. Układ karo pasuje szczególnie dobrze do klasycznych i rustykalnych wnętrz.

Prosto
Prosto ułożone płytki świetnie wyglądają w pomieszczeniach o charakterze industrialnym oraz nowoczesnym. Ich montaż może ujawnić nierówności i krzywizny ścian. Może, więc okazać się, że nie nadaje się do każdego pomieszczenia.

Zasady
Nie ma żadnych zasad, które wyznaczałyby sztywne reguły układania płytek ceramicznych. Wszystko zależy od aranżacji oraz upodobań inwestora. Płytkami ceramicznymi można się też bawić i eksperymentować z różnymi sposobami ich układania. Pozwoli to na wydzielenie wyraźnych stref w pomieszczeniu – np. w kuchni płytki ułożone w karo, a w części jadalne – prosto. Można też zdecydować się na mozaiki lub łączenie płytek w różnych kolorach i odcieniach. Trzeba jednak wybierać płytki od jednego producenta – w przeciwnym wypadku może okazać się, że mają różną grubość i nie powinno się ich łączyć.

Czytaj także:  Jak wyczyścić silikon w kabinie prysznicowej? Poradnik krok po kroku
Ten wpis został opublikowany w Nowości dnia , przez .